O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

1. Administrator danych osobowych powołał administratora bezpieczeństwa informacji nadzorującego prawidłowość przetwarzania danych osobowych, z którym można skontaktować się za pośrednictwem adresu email: kontakt@srpook.org.pl
  1. Dane członków stowarzyszenia i jego beneficjentów nie będą udostępniane podmiotom zewnętrznym z wyjątkiem przepisów przewidzianych przepisami prawa.
  1. Administrator oświadcza, iż dane członków stowarzyszenia i jego beneficjentów nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą poddawane profilowaniu.
  1. Dane osobowe członków stowarzyszenia i jego beneficjentów będą przetwarzane dla celów świadczenia pomocy w sprawach poszukiwania prawdy dotyczącej ofiar obozów koncentracyjnych oraz celach przewidzianych w statucie stowarzyszenia.
  1. Administrator będzie zbierał od członków stowarzyszenia i jego beneficjentów następujące dane:
  • imię i nazwisko lub nazwę,
  • PESEL lub numer we właściwym rejestrze bądź NIP lub REGON,
  • datę urodzenia,
  • numer telefonu komórkowego,
  • adres e-mail,
  • adres zamieszkania i do korespondencji
  • sprostowania danych,
  • usunięcia danych,
  • ograniczenia przetwarzania danych,
  • przenoszenia danych,
  • wniesienia sprzeciwu,
  • cofnięcia zgody w dowolnym momencie.
  1. Członkom stowarzyszenia oraz jego beneficjentom, którzy podają dane osobowe przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz z zastrzeżeniem przepisów prawa przysługuje prawo do:
  1. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny.
  1. Administratorem danych zbieranych od członków stowarzyszenia i jego beneficjentów jest Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych (SRPOOK) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Bliźniąt 15/1, 61-244 Poznań, zarejestrowana w rejestrze Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000636637, zwany dalej Administratorem; Administrator prowadzi operacje przetwarzania danych osobowych.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informujemy, że: